7. juunil on ohtlike jäätmete kogumisring

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetusega ohtlike jäätmete kogumisringid Vinni vallas.

Jäätmekäitluse üldnõudena tuleb leida viise, mis vähendavad või väldivad jäätmete teket. Tekkinud jäätmed tuleb taaskasutada, kui see on tehnoloogiliselt võimalik ja pole ülemäära kulukas.

Inimeste elukorraldusega kaasneb jäätmete teke, millest osa kujutab ohtu keskkonnale. Sattudes loodusesse võib tekkida oht elusorganismide eksistentsile kas koheselt või pikema ajaperioodi jooksul. Ohtlike jäätmete kogumisringid aitavad kogutud materjali teisaldada kontrollitud keskkonda kas likvideerimiseks, ümbertöötamiseks või taaskasutamiseks, millega välditakse ohtlike olukordade teke ja aidatakse kaasa ringmajanduslikule tegevusele

Vinni valla jäätmekava kohaselt peab ohtlikud jäätmed eraldama nende tekkekohas, kuna need kujutavad ohtu nii inimese tervisele kui ka keskkonnale.

Vinni valla jäätmehoolduseeskiri kohustab kodumajapidamises tekkinud ohtlikud jäätmed viia jäätmejaama või kasutada ohtlike jäätmete kogumisringi või anda üle asjakohast luba omavale isikule, sh asjakohast luba omava isiku paigutatud kogumispunkti.

Vinni valla territooriumil on ohtlike jäätmete kogumisringil kavandatud 22 peatuskohta. Viiakse läbi 2 kogumisringi 2025.a  07.juunil ja kahe autoga korraga. Kummalgi kogumisringil on 11 peatuskohta.

Eesti riik toetab Vinni valla ohtlike jäätmete kogumisringi läbiviimist 75% ulatuses abikõlblikest kuludest.

Projekti rahastab Kliimaministeerium rahvusvahelise kliimakoostöö vahenditest.