Lääne-Virumaa ideesprint 2026  I  26. märtsil AQVA konverentsikeskuses

Lääne-Virumaal käivitavad muutusi ettevõtlikud inimesed, tegusad kogukonnad, hoolivad omavalitsused ja vägevad ettevõtjad. Mida rohkem teeme, seda enam märkame väljakutseid, mida üksi on teinekord keeruline lahendada. Just sellistele teemadele otsime lahendusi ja anname hoogu Lääne-Virumaa ideesprindil. Sprindipäeval suunavad ideede arendamist ja väljakutsete lahendamist kogenud mentorid Indrek Maripuu, Taavi Karu, Erkki Peetsalu ja Mai Timmi.

Olulised kuupäevad

1️⃣ kuni 3. märtsini on avatud sprindi ideekorje

2️⃣ alates 3. märtsist avame meeskondadesse registreerumise

3️⃣ ja 26. märtsil toimub ideesprint

IDEEKORJE 💡
Enne veel kui sprintima hakkama, oleme avanud ideekorje. Kui sul on mõte, mis võiks muuta maakonda nutikamaks või oled märganud värsket lahendust vajavat väljakutset, siis too see sprindil lauale. Olgu selleks mõni uus algatus, noorte kaasamine, kogukonda arendav mõte, ettevõtlust edendav idee või kohalik kitsaskoht.

👉 Ehk kui sul on idee, siis ära hoia seda sahtlis – jaga seda meiega! Ootame Lääne-Virumaaga seotud ideid, teemasid ja väljakutseid kuni 3. märtsini. Oma mõtted saad esitada veebilehel 🔗 https://4pluss1.ee/laanevirusprint/ideede-esitamine


MEESKONNAD 👥
Alates 3. märtsist kutsume huvilisi ja erinevaid osapooli meeskondadesse registreeruma, et ideesprindil mõtted üheskoos ellu äratada. Ideesprindile pääseb kuni 8 ideed, kelle meeskonnad täituvad (4-6 osalejat idee juurde).

***

Ideesprint – mis see on?
Ideesprint on ühepäevane häkatoni stiilis arengusündmus, kus kohtuvad erinevad osapooled, et otsida koos nutikaid lahendusi esitatud väljakutsetele. Vaata lähemalt: https://4pluss1.ee/laanevirusprint

Sündmust korraldab Tallinna Tehnikakõrgkool koostöös Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liiduga. Sündmust kaasrahastab Euroopa Liit. Taotlusvoor: Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus- ja elukeskkond (PEEK).